Osiřelé holubí mládě. Bylo jich už tolik. Všechna v podstatě stejná a přesto každé jiné.
Osiřelé holubí mládě. Bylo jich už tolik. Všechna v podstatě stejná a přesto každé jiné.

Kateřina Brabencová

Káťa je zakladatelka spolku Holubi v nouzi. Holubům se věnuje od roku 2019. Pracovala jako ošetřovatelka v Záchranné stanici hl. m. Prahy a jako veterinární sestra. Ze všech ptáků, kteří jsou jejímu srdci blízcí, se favoritem stali právě holubi. V současné době pečuje o holubí pacienty u sebe doma a reaguje na vaše zprávy, jak jen to jde.


"Je to mé životní poslání, v plánu je stavba stanice, říká záchranářka holubů" 

Celý rozhovor pro CNN Prima News si můžete přečíst zde

Eliška Bartošová

Kolem ptáčat vznikají pevná přátelství. I Eli je ošetřovatelka ze Záchranné stanice. Nejlepší ptačí máma ever. Její specialitou je odchov rorýsů, holátek všeho druhu a samozřejmě holoubků. Studovala ochranu zvířat a welfare, takže každé křidýlko je u ní v těch nejlepších rukách.

Renata Ladyová

Renča je naše nejnovější kolegyně. Vstoupila do naší party z nenadání jako vichřice. Svým temperamentem, kreativitou a odhodláním si nás všechny získala. Je nepřekonatelná v odchytu holubů "šňůrkáčů". Miluje všechna zvířata bez rozdílu.

Katarína Švecová

Oficiálně hospodář spolku. Kačí dává věcem tu správnou formu. Pohlídá čísla a pořeší administrativní záležitosti. S Káťou se poprvé setkaly při ošetřování ptáků v Záchranné stanici.


Martina Waksmundská

Marťa je naše nejtišší a bezvýhradně nepostradatelná součást. S úsměvem vozí holoubky na veterinu a zpět a funguje v terénu jako kontrolor vypuštěných pacientů o kterých máme v konkrétních lokalitách přehled. Nově pro vás chystá dárkové holubí certifikáty.